Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Blog

Dôvodov prečo ste sa rozhodli predať svoj dom je veľmi veľa. Možno ste dostali vynikajúcu pracovnú ponuku v inom meste, alebo dokonca krajine. Možno sa chcete presťahovať do menšieho, aby ste ušetrili nejaké peniaze. Alebo sa prostredie vo vašom okolí zmenilo natoľko, že už tam viac nechcete žiť. Bez ohľadu na situáciu, predaj domu môže byť niekedy komplikovaný.Keď kupujete dom, predávajúci od ktorého ho kupujete, bude pravdepodobne očakávať, že sa dohodnete na ním požadovanej cene. V skutočnosti však väčšina predávajúcich pýta za svoje domy o niečo vyššie ceny, ako je ich trhová hodnota, aby mali z čoho pustiť pri vyjednávaní.Kúpa domu je pre čoraz väčší počet ľudí čoraz nepredstaviteľnejšia. Ceny nehnuteľností medziročne rastú a úrokové sadzby vzťahujúce sa na úrokové pôžičky vzrástli. Okrem toho sa zrýchľuje aj rast spotrebiteľských cien všetkého, od nafty až po potraviny, čo znamená, že všetci míňame mesačne viac peňazí na základné potreby.


Nazhromaždiť dostatok peňazí na zaplatenie zálohy za dom môže byť skľučujúcou úlohou pre každého. Extrémne náročné je to pre rodiny, ktoré majú rôzny typy výdavkov, zmenšujúcich rodinný rozpočet, obmedzený mesačný príjem a minimum úspor.


Predaj vlastného domu nie je vždy jednoduchou záležitosťou, no v mnohých prípadoch je nevyhnutný. Ak ste sa ocitli vo finančnej tiesni, ak už nie ste spokojný s okolím alebo susedstvom, v ktorom žijete, alebo čelíte výrazným zmenám týkajúcich sa zamestnania alebo rodinných vzťahov, predaj vášho domu môže byť najlepšou cestou vpred.


Ak rozmýšľate nad prenájmom, pravdepodobne hľadáte rôzne možnosti. Možno bolo vašou prvou myšlienkou prenajať si byt. No v niektorých lokalitách sú k dispozícii aj mestské domy, alebo apartmány. Teraz, keď viete, že máte viac možností, zistite si o nich čo najviac informácií, aby ste si vedeli vybrať to, čo vám bude vyhovovať najviac.


Pre tých, ktorí si to môžu dovoliť, je kúpa druhého domova, konkrétne dovolenkového domu, zrazu oveľa príťažlivejšia, nakoľko práca z domu sa stala pre mnohých pracujúcich počas pandémie koronavírusu normou.


Sledovali ste trh s bývaním v poslednej dobe? Zaznamenáva rozsiahly rast. Nielenže ceny nehnuteľností neustále rastú, no pri nedostatku ponúk robia kupujúci bláznivé veci, len preto, aby sa uistili, že získajú nehnuteľnosť, ktorý chcú.


Spoločne odomykáme príležitosti
Pridaj sa k nám

formular pozadie